| fanmiraculos a întrebat:

Hei! Îmi puteți recomanda câteva cărți de dragoste?

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Fluturi 3 volume(de Irina Binder)
Elevul Dima dintr-a saptea(M. Drumes)

Sub aceeasi stea
Cautand-o pe Alaska
Orase de hartie

Toate 3 de mai sus scrise de John Green

De autoarea E.L. James, cartile:Fifty Shades of Grey(Cincizeci de umbre ale lui Grey)
Cincizeci de umbre intunecate
Cincizeci de umbre descatusate
Grey
Lectura placuta!

| Adry05 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Am zis ca nu ma bag dar nu ma pot abtine, cum sa pui pe aceeasi lista 50 shades si fluturi cu elevul dima... E o carte clasica si buna si pusa langa porcariile alea... De john green nu mai spun, pentru cea care a pus intrebarea, citeste-le pe celalate in afara de Elevul Dima doar daca iti plac telenovelele ieftine de 2 bani scrise prost.
Pe langa Elevul Dima mai recomand si Invitatie la vals si Maitreyi.

| AvalohAlyn a răspuns (pentru Adry05):

Gusturile nu se discuta indiferent de valoarea lor, ce tie nu iti place, altuia ii poate place, plus ca eu am dat niste nume de carti care sunt bestselleruri.Si asta spune multe.Si nu cred ca aceste carti ale lui John Green sunt porcarii,sunt lecturi usoare si placute de weekend pentru orice adolescent, nu sunt atat de rele, dar na, cand vrei sa iesi in evidents faci ca tine, chipurile ai pretentii.Mda.Inchei subiectul cu tine.

| Adry05 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Daca e best seller nu inseamna ca e si bun, din contra, cartile citite de toata lumea nu prea mai au valoare, inseamna ca sunt suficient de slab scrise sa le inteleaga chiar si partea mai mediocra, ori e destinata direct partii mediocre a populatiei. Asta o face o carte buna? N-as zice. Poti sa-mi arunci cate premii or avea cartile astea (desi nu au, 50 shades a fost nominalizat sau a luat zmeura de aur pentru cel mai prost film, sa nu mai zic de miile de recenzii impotriva), tot n-o sa zic vreodata de porcaria aia de fluturi sau altceva de genul ca e o carte buna. Gusturile nu se discuta, dar nu vreau sa las fata sa-si piarda timpul cu porcarii cand poate citi carti mai bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand cartea mea.
O găsești aici:
http://www.uirebit.com/descarca-gratis-cartea/index.html

| Logann a răspuns (pentru anonim_4396):

Uau, cartea asta m-a vindecat de impotenta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Logann):

Bine, Logann... chiar nu știu ce să-ți răspund la chestia asta.
Să-ți fie de bine!
happy

| AndaAlexandra a răspuns:

Șapte zile pentru o eternitate - Mark Levy
Și dacă e adevărat/Te voi revedea - Mark Levy
Pana ne vom revedea - Renee Collins
Jurnalul unui Adam - Bogdan Marcu
Zilele amantilor/Noptile amantilor/Amanții 0.3/Divorțul amantilor - Corina Ozon