| AbigailCiobotaru a întrebat:

Hei! Imi puteti recomanda niste carti interesante? De preferat scrise de Eliade sau Preda? Mi-u placut Maitey si Orasul cu salcami.Dau fundita! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| 1Stefania3 a răspuns:

Si eu il iubesc pe Mircea Eliade. Daca ti-a placut Maitreyi citeste Dragostea nu moare de Maitreyi Devi. este versiunea ei la povestea scrisa de Mircea. Si daca ti-a placut povestea lor de dragoste iti spun doar atat din cartea asta: Ei se vor revedea in Romania.
De asemenea poti citi si Nunta in cer si la tiganci. Cartile lui sunt pline de mistere si semnificati ascunse.

5 răspunsuri:
| qwen a răspuns:

"Mândrie și prejudecată'' o carte foarte buna

Răspuns utilizator avertizat
| almirock a răspuns:

Eliade:
Domnișoara Christina
Nuntă în cer
Preda:
Viața ca o pradă
Delirul

| MissCarterM a răspuns:

George Calinescu: "Enigma Otiliei"