| Andrraaa a întrebat:

Hei! Ma puteti ajuta cu catacterizarea fizica a personajelor din povestea unui om lenes,va roog mult, dau funda!

4 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

"Muieti-s posmagii?"

| DumitruS a răspuns:

Pai eu zic ca cel mai simplu este sa te auto-caracterizezi si sigur se va potrivi personajelor din poveste.

| Andrraaa explică (pentru DumitruS):

Am spus caracterizare fizica, cum arata.In text nu gasesc nimic, de aceea am intrebat.

| DumitruS a răspuns (pentru Andrraaa):

Pai daca nu e in text, de ce iti trebuie? Poti doar sa spui ca parea a fi un om slab, palid ce avea miscari lente.

Asta reiese de aici: "e drum se întâlnesc ei cu o trăsură în care era o cucoană. Cucoana, văzând în carul cel cu boi un om care sămăna a fi bolnav, întrebă cu milă pe cei doi țărani, zicând:

— Oameni buni! Se vede că omul cel din car e bolnav, sărmanul, și-l duceți la vreo doftoroaie undeva, să se caute."