| Bri0șe a întrebat:

Hei, pentru cei care au citit "Fluturi striviți" de M. Anjelais, sunt câteva lucruri pe care nu le-am înțeles, și se îndreaptă în jurul lui Cadence.
În primul rând, de ce îi plăcea așa de mult albastrul? De ce tot ce desena era in culoarea aia?
Apoi, el a simțit ceva pentru Sphinx, până la urmă?, sau a murit fără sentimente?

1 răspuns:
| Beepbeep a răspuns:

A murit neavand vreun sentiment deoarece el doar o imita pe Sphinx, nu simtea iubire sau orice altceva. Oricat ar fi incercat.Pai albastrul este o culoare relaxanta, regala si de aceea nu lasa pe nimeni sa i ia tuburile de culoare albastra, decat pe Sphinx ptc erau prieteni de mici si ea il intelegea, erau de aceeasi varsta.El era sociopat asa incat era impulsiv si probabil culoarea albastra il ajuta sa se contoleze. Exista mai multe interperetari.