| Bxbsjajl a întrebat:

Hei, prietena mea are 12-13ani si vrea seria twilight si divergent, dar cred ca e prea mica. Sa imi spuneti ce categorie de varsta au cartile acestea si sa imi recomandati alte carti moderne! Mersi.

4 răspunsuri:
| SHINeeTaemin a răspuns:

Inainte sa te cunosc

| NotTodayOrTomorrow a răspuns:

Lol.
Daca e gagica-ta si chiar vrei sa ii cumperi ceva, cumpara-i ce vrea. Nu exista neaparat o conditie de varsta pentru o carte. Daca vrei, cumpara-i seria Divergent, Insurgent si ce mai e acolo, o sa ii placa. Sunt asemanatoare seriei Hunger Games, daca ar fi sa cautam o asemanare a seriei. Sunt usor de digerat cartile. Bafta la cadou.

| NotTodayOrTomorrow a răspuns (pentru NotTodayOrTomorrow):

De fapt m-am exprimat eu gresit, exista o anumita categorie de varsta pentru carti. Dar ar putea fi mai destupata la minte si sa priceapa ce se intampla in unele. Dar la cere ea nu este problema.

| Smallquestion a răspuns:

Sandra Brown "Dulce mânie"
Irina Binder " Fluturi" sau "Insomnii"