| DonEduardo a întrebat:

Hei, salut, imi poate recomanda cineva niste carti misto fantasy cu animale? Va rog sa imi dati cat mai multe.

7 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Istoria Americii. succes!

| DonEduardo explică (pentru mudokins78):

Ce legatura are asta cu ce am intrebat eu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea să citești Cronici din Ținuturile întunecate, primul volum. Este vorba despre un băiat și un câine, parcă, mai mult se vorbește despre băiat dar... Poți să încerci. Acțiunea este fixată în perioada preistorică.

| FreeRaskolnikov a răspuns:

Ferma animalelor de George Orwell, daca nu ai cartea ti-o dau eu.

| Totenkampf a răspuns (pentru DonEduardo):

Cred că face referire la comportamentul inuman al spanionilor ajunși pe pământ American (Cristofor Columb) față de amerindieni.

| DonEduardo explică (pentru anonim_4396):

Clarific pentru toti ce mi-au scris. Cand am pus intrebarea ma gandeam la carti de alea gen Erin Hunter in care animaqlele au oarecum o societate si se mai lupta intre ele, eventual mai sunt deranjate de oameni.

| mystery1girls a răspuns:

Bună,
Caută pe aici: https://secreteleivonei.wordpress.com
Poate găsești ceva