| styleone a întrebat:

Hei salutare aș dori să mă ajutați care este ordinea corectă a cărților Game Of Thrones/Urzeala Tronurilor.
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| AnastasiaK a răspuns:

1. Urzeala tronurilor (A Game of Thrones)
2. Inclestarea regilor (A Clash of Kings)
3. Iuresul sabiilor (A Storm of Swords)
4. Festinul ciorilor (A Feast for Crows)
5. Dansul dragonilor ( A Dance with Dragons)
Din seria asta mai sunt doua in lucru daca nu ma insel. Pe langa acestea sunt niste carti cumva optionale, de care nu ai neaparata nevoie ca se la intelegi pe cele din seria A Song of Ice and Fire (Cântec de gheață și foc). Acestea sunt: Lumea de gheață și foc (The World of Ice and Fire) si Cavalerul celor Șapte Regate (A Knight of the Seven Kingdoms). Sper ca nu am ratat nimic laughing

| styleone explică (pentru AnastasiaK):

Daca astea sunt toate, iti multumesc pentru ajutor.

1 răspuns: