| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU. Am citit de curand cartea 'Momo' de Michael Ende. As vrea niste recomandari de carti de acelasi gen sau autor. Genul fictiune, si o mica descriere, va rog. Sa aiba personaje dragute si haioase. Sa fie o carte... potrivita pentru o fata de 13 ani. Dau fundita! happy

1 răspuns:
| Cameliapantiru a răspuns:

Ahh, citeste, tot de Michael Ende, "Povestea fara sfarsit", o carte exceptionala, care evidentiaza puterea lecturii asupra mintii unui baietel, angrenat intr-o aventura fascinanta, supranaturala, ce il transforma complet. Dupa ce citesti cartea, poti vedea si filmul, varianta din 1984, este cea mai buna! Lectura/vizionare placuta si o seara faina!