| anonim_4396 a întrebat:

Am cont pe wattpad - sunt @Iasomia, dacă vă interesează - și încerc să scriu o carte. Am terminat de scris prologul, are cam 3000 de cuvinte. Aș fi vrut să o postez, dar nu am nicio idee pentru titlu.

În carte e vorba despre o fată pe nume Eleanor care e în depresie și se izolează de restul lumii fiindcă tatăl ei a murit, în plus la școală e batjocorită de toată lumea. În clasa ei vine un nou coleg, Jensen, care pare să îi facă viața și mai grea. Asta până când își dă seama în ce situație grea e Eleanor și îi ia apărarea în fața lui Britney, o tipă populară din liceu care voia să o bată. Și de atunci cei doi se împrietenesc, iar Jensen încearcă să o facă pe Eleanor mai fericită și să iasă din depresie, să nu mai poarte doar negru etc etc. Și aproape reușește, până când își bagă iar nasul Britney care vrea să fie cu Jensen doar ca să-i facă rău Eleanorei și care nu-i va lăsa în pace cam deloc.

Cam ăsta e începutul la care mă gândesc, bine mai departe Jensen și Eleanor vor fi împreună dar îi va despărți Britney, vor fi complicații și așa... La un moment dat Britney va pune niște mafioți pe urmele lui Eleanor... vor fi mai multe chestii, mă mai gândesc.

Deci probabil am dat cam multe detalii, dar asta e laughing))) Am făcut asta ca să înțelegeți cam despre ce e vorba și să mă ajutați să aleg un titlu potrivit. Vă aștept cu cât mai multe idei de titluri, chiar am nevoie...

P.S.: Carte e din categoria Dragoste și Ficțiune pentru Adolescenți.

P.S.S.: Cel mai probabil voi pune un titlu în română, ca să știți de acum, dar dacă aveți idei în engleză, puteți să le puneți și pe alea.

P.S.S.: Sper să nu se gândească nimeni să facă o carte cu aceleași idei, acum că am scriu eu aici ideile cărții mele... Le-am scris doar ca să puteți să mă ajutați mai bine.

P.S.S.S.: Dau fundiță.

Răspuns Câştigător
| IDede a răspuns:

Depressed sau Depression cred eu ca ar fi cele ma bune iar in limba romana... Deprimata. Stiu, inseamna acelasi lucru daca traduci insa mie mi se pare ca astea ar fi titluri bune pentru poveste.

| iamprettybored a răspuns (pentru IDede):

Mdea, am renunțat la ideea aia laughing Mersi oricum.

1 răspuns: