| DumitruAndreea1213 a întrebat:

Am de facut un proiect despre literatura englezeasca si sa selectez un fragment dintr-o opera. Imi puteti sugera scriitori/opere englezesti, preferabil sa mearga pe semnificatie? Va rog sa nu veniti cu gen dramatic/poezii.
Funda!

1 răspuns:
| Basthet a răspuns:

Bună! Ideal ar fi fost să citești opera respectivă, altfel... cum să faci un proiect? Mie îmi place din literatura englezească "Forsyte Saga" de John Galsworthy, care a primit premiul Nobel chiar pentru această operă. Succes!