| Tania10 a întrebat:

Am nevoie de nişte titluri de poezii.
Dau fundă celui mai complex răspuns(cu multe idei)

P.S.Nu vreau sa fac poezii de dragoste!
Mulţumesc

4 răspunsuri:
| Anticarul a răspuns:

Nu ai vrea si poeziile gata facute, care sa mearga cu titlurile cerute? Nu prea merge... Titlul reflecta si este rezumatul poeziei. Deci, tu ori vei face poezile in functie de ce exemple de titlu primesti, ori ai poeziile si astepti sa primesti un titlu care sa se potriveasca. Titlurile de poezii nu se primesc. Se gandesc, asa cum gandesti si poti face o poezie, titlul este un fleac. Fi originala.

| AndraAlee16 a răspuns:

Emotie de toamna
Luceafarul
Lacul
La mormantul lui Aron Pumnul
Fiind baiet paduri cutreieram
Sper ca am inteles bine ce ai intrebat. IN orice caz, sper ca te-am ajutat

| Tania10 explică (pentru AndraAlee16):

Multumesc! Dar as vrea sa fac eu poezii si cu alte titluri, nu cu titlurile de la poeziile facute de poetii adevaratihappy

| Buzdugan_Iulian_1984 a răspuns:

Beton in linie dreapta
Cuvinte transparente
Lista de subsol
Tic tac asculta ceasul