| Ralushikaralushikamika a întrebat:

Hei,TPU! As vrea sa citesc o carte, dar nu stiu ce sa aleg.Ma ajutati? Voua ce carti v-au placut si de ce? Precizez ca am citit "Jane Eyre","La rascruce de vanturi","Crima din Orient Express","Zece negri mititei","Crima si pedeapsa","Suflete moarte","Viata pe un peron","La Medeleni". in general am acoperit titlurile date la scoala in gimnaziu.

Funda pentru cel mai bun raspuns!:*

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Pe acest site, vei gasi titlurile celor mai frumoase romane de dragoste:
http://www.coltulcolectionarului.ro/......7_293.html
Ca si romane politiste, iti recomand cartile scrise de Rodica Ojog-Brasoveanu-este cea mai celebra autoare de carti politiste, din Romania, si asta, de peste 30 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca aceste carti "must read":
>> http://www.yuppy.ro/......rquez.html
>> http://www.theguardian.com/books/2003/oct/12/features.fiction

Unele iti vor capta atentia, altele dimpotriva, dar sigur vei gasi macar una care sa iti convina.
Lectura palcuta!

| AlexL28 a răspuns:

Fratii Karamazov de F. Dostoievski
E uimitoare

| WhiteTiger15 a răspuns:

Http://www.elefant.ro/......65285.html

Este cea mai buna carte pe care am citi-o eu pana acum sa stii si crede-ma ca am citit cateva. Este pur si simplu uimitoare, poate tu ai alte gusturi la carti dar ti-o recomand cu placere. Ai acolo tot ce iti trebuie si descriere si tot. (cine ma intreaba care este cartea mea favorita asta ii raspund mereu;) )

| EvelinaToma a răspuns:

Valentin Letendre-dragoste, magie si vragi-GUDULE ( e superba cartea), Numele acestei carti este secret - de Pseudonymous Bosh, Coure, Inima de copil, Singur pe lume etc.
Sper ca te-am ajutat. :*
Funda? :3

| Ralushikaralushikamika explică (pentru EvelinaToma):

Numele acestei carti este secret, Cuore, Inima de copil si Singur pe lume le-am citit happy

| IzabellaPeter a răspuns:

Incearca "Fluturi"- Irina Binder si "Sub aceeasi stea" - John Green. Sunt super!