| Eremia_Ioana_1990 a întrebat:

As vrea sa scriu o poveste pentru Wattpad dar nu am absolut nici o idee de titlu. Daca ati putea sa imi dati niste idei, ar fi super! Nu conteaza daca sunt in engleza sau romana.
Multumesc!
DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Ce contine povestea?
Another Story
Blue Blood
The forbidden kiss (sau altceva)
Black Teardrops
There's no one there
Blinded by the light
Don't try to love me
Night and day
Walking in your bad dreams

| yRossellay a răspuns:

Buna, mai intai ar trebui sa ne spui cel putin, in mare, ideea cartii. Pentru ca asa degeaba iti dam titluri de genul '' O iubire imposibila'', iar tu de fapt vrei sa scrii despre fantome si SF-uri. (A fost doar un exemplu). In general, e greu sa alegi un titlu potrivit. Trebuie sa fie unul care sa curpinda in doar cateva cuvinte ideea sau un anumit lucru din carte. Poate numele personajului principal, in orice caz, trebuie sa fie cat mai original si sugestiv. Nu incerca sa copiezi titlurile altor carti, pentru ca iti spun ca nu se va citii deoarece doar va plictisii cititorul. Iti dau niste titluri, de carti de dragoste si nu numai. Le poti adapta dupa cartea ta:
Maria sau Eva?
Strigat neauzit
Anotimpul schimbarilor
Ramasitele unei inimi curate
Suflet inocent
In cursa pentru inima Lianei
Sentiment necunoscut
Devil behind you
In love but lonely
Iubire sau Ura?
Mai presus de ura
Unforgettable
Recipe for disaster
Accidentally in love
Bad choices and good roads
Keep safe your heart

| VargaRoxana1995 a răspuns:

»ßoThOaSa` †ê iŭßë§†έ«