| LarisaAndreea a întrebat:

Ce romane de dragoste imi recomandati si de ce?

8 răspunsuri:
| Dilaa98 a răspuns:

Mara de Ioan Slavici : este un roman superb despre dragostea imposibilă a doi tineri de naţii diferite şi foarte multe obstacole
Idiotul de Destoievski : este un roman superb şi foarte interesant, plin de intrigă şi suspans tongue

Sper să-ţi placă şi ţie aşa cum mi-au plăcut mie tongue

| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Ti-as recomanda P.S. Te iubesc de la cecelia Ahern. Un roman de dragoste in adevaratul sens al cuvantului. De ce il ador? Pentru ca e vorba despre o dragoste pura, cand unul dintre partenerii unei casatorii isi recreaza viata cu ajutorul celuilalt. Chiar daca celalalt este trrecut din viata. Merita citita, chiar daca eu nu ma prea pricep sa explic... Si am citit numeroase carti, dar la ora asta nu-mi mai trece nimic prin cap... Te rog sa ma ierti >.< Oricum, sper sa-ti placa;>

| Miranda27 a răspuns:

Mie mi-au placut Pe aripile vantului- MARGARET MITCHELL sau Pasarea Spin de Colleen McCullough.

| AAALEXAAANDRUUUUU a răspuns:

Http://bookcity.ro/beletristica/dragoste iti poti alege de aici eu am citit dintre cartile enumarate acolo o relatie periculoasa si geografia iubirii, dar m-a fascinat mai mult cartea o relatie periculoasa te tine in suspans si parca nu ai mai lasa acea carte, imi aduc aminte ce dezamagit am fost cand am terminat cartea, imi mai doream sa continue.

| AnnnnnaXD a răspuns:

Trebuie sa citesti neaparat Jane Eyre de Charlotte Bronte. E un roman exceptional si deosebit...pur si simplu nu vei mai lasa cartea din mana. Alte romane de dragoste cunoscute sunt cele scrise de Jane Austen (Mandrie si prejudecata) care la inceput nu par cine stie ce, dar pe parcurs sunt din ce in ce mai interesante. De asemenea Sandra Brown are niste romane de dragoste foarte frumoase ( Imbratisare in amurg). Ma bucur ca citesti. Succes!

| ღmrsღCєsarionღ a răspuns:

Voievodul tiganilor♥
E de dragoste si e suuperr dulcewinking

| CM_CM_1988 a răspuns:

Preferatul meu este „Mândrie și Prejudecată", îmi place chimia și atracția dintre ei. Și atitudinea ironică a amândurora.
Pe locul 2 aș trece „Scrisoare de dragoste" și „Invitație la vals" de Drumeș. Are un stil plăcut și ușor de citit, iar poveștile de dragoste au ceva aparte happy
Le poți citi recenziile ca să îți faci o idee despre desfășurarea acțiunii.
Mi-a mai plăcut: „Pânză de paianjen", „Jane Eyre", „La răscruce de vânturi".

| razvan05 a răspuns:

Eu iti recomand sa citesti cu incredere romanele lui Nicholas Sparks (e cel mai bun scriitor de romane de dragoste din America). Nunta, Nopti in Rodanthe, Accidentul, Jurnalul unei iubiri, Miracolul..astea sunt romane chiar de dragoste. Si CEL MAI FRUMOS este "O plimbare de neuitat". Nu o sa fii dezamagit, serios! bafta!