| Vivi_Maria_1955 a întrebat:

Hei TPU.Imi puteti recomanda niste carti gen "Cautand-o pe Alaska".Am citit cartea si mi s-a parut intr-un fel ciudata, dar totusi interesanta! Voua cum vii s-a parut?

Răspuns Câştigător
| CocollinoEsteGangster a răspuns:

Buna mie sincer nu prea mi-a placut in schimb celelalte carti ale lui John Green sunt minunate. Am citit Sub aceeasi stea
Orasul de hartie
De 19 ori Katherine-splendida carte
Poti sa incerci si Jurnalul secret al lui Adrian Mole-iti garantez vei rade foarte mult
Am citit acum 2 ani cartea Nu plange sub clar de luna si am ramas uimita cat de captivanta era. Vara aceasta planuiesc sa o recintesc.
Daca esti curioasa sa citesti si o carte mai siropoasa iti sugerez Drumul spre iubire de Jilly Cooper.
Nicholas Spaks are de asemenea carti geniale: Dera John, The notebook, The last song-preferata mea fara indoiala
O prietena mi-a recomandat De veghe in lanul de secara de J. D. Salinger inca nu am citit-o dar din cate mi-a povestit prietena mea este o carte foarte interesanta.
Lista poate continua sper sa gasesti o carte pe placul tau. Bafta la citit! :* :*

8 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Nu am citit "Caurand-o pe Alaska", insa chiar acum citesc o alta carte a lui John Green, "Sub aceeasi stea". E o carte de dragoste minunata, o recomand!

| Vivi_Maria_1955 explică (pentru Cameliapantiru):

Aha.''Sub aceeasi stea''nu am citit-o inca! happy

| Celmaitareanonim a răspuns:

Sub aceeasi stea
darul lui jonas

| AlicefromWonderland15 a răspuns:

E cartea mea preferata

| luce20022 a răspuns:

,,Orase de hartie" la fel scrisa de john green mi-a placut mult si dupa continut in anumite privinte se aseamana cu,, Cautand-o pe Alaska"- o carte ce pur si simplu am adorat-o

| CocollinoEsteGangster a răspuns:

Buna. Nu pot sa iti raspund la mesaj dar iti voi raspunde aici. Majoritatea cartilor le-am luat de pe elefant si de pe Ebay. Dar cartea de veghe in lanul de secara am imprumutat-o de la o prietena. Sper sa iti placa cartile pe mine una m-au impresionat placut!

| Vivi_Maria_1955 explică (pentru CocollinoEsteGangster):

Iti multumesc.O zi buna sa ai! :*