| madalinGL a întrebat:

Hei, TPU! Puteti sa imi spuneti si mie ce parere aveti despre seria de romane Harry Potter si care este cartea voastră preferată dintre cele 7? Si a si dori sa stiu cine este personajul vostru preferat.

5 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Buna ^^ eu am inceput sa citesc seria HP destul de tarziu, mai exact acum 3 ani, in clasa a 9 a. Mi-a placut foarte mult. Cartea mea preferata este a 5 -a "Harry Potter și Ordinul Phoenix" dar nici celalalte nu sunt mai prejos. Personajul meu preferat este "Ron Weasley".

| IrinaAndreea a răspuns:

A fost cartea copilariei mele, am devorat fiecare volum imediat ce aparea...trebuia sa astept cam un an pentru fiecare. Cel mai mult mi-a placut volumul 4, nu as sti sa iti spun motivul, iar ca personaj bineinteles ca Hermione Granger.

| Roxana6277 a răspuns:

Imi place foarte mult, este o serie captivanta care m-a tinut mereu in suspans si care a avut multe dezvaluiri si secrete uimitoare. Cel mai mult mi-a placut HP si talismanele mortii happy si personajul meu preferat este Severus Snape.

| superdemi a răspuns:

Mi-a placut prima carte, 4 carte si a-6-a.Personajul meu preferat este professor SEVERUS SNAPE.

| Inger0Cazut a răspuns:

Cartea care mi-a placut cel mai mult din toate cele 7 este 6 Printul SemiPuru. Acolo isi dau seama si ne dam si noi odata cu ei ca de fapt Ginny si Harry si Ron si Hermione se iubesc.Personajele mele favorite (pentru ca nu am 1, am mai multe) sunt fetele Weasley (Molly, Ginny, Hermione si Fleur) pentru ca ele sunt cele care lupta chiar mai mult decat baietii.