| rebbi21 a întrebat:

stie cineva cand se petrece actiunile di cartea "Robin Hood" de Henry Gilbert?

FUNDA! :*

Răspuns Câştigător
| MCG a răspuns:

Sfarsitul lui 1600 si inceputul lui 1700... 1680-1710, cam pe acolo

3 răspunsuri:
| Neverwas a răspuns:

Robin Hood a trait in perioada domniei lui Richard Inima De Leu, adica undeva intre anii 1100- 1200. Poti cauta oriunde, acesta e raspunsul corect.

| MCG a răspuns:

La sfârsitul secololui al XV-lea si inceputul secului al XVI-lea

| rebbi21 explică (pentru MCG):

Adica ce an?

| MCG a răspuns (pentru rebbi21):

Sfarsitul lui 1600 si inceputul lui 1700... 1680-1710, cam pe acolo