| Roxx_Roxy_1999 a întrebat:

Heii, as vrea sa stiu si eu daca la simulare la mate se puncteaza la un exercitiu daca am scris formula, chiar daca rezultatul nu mi-a dat

Răspuns Câştigător
| Sivi a răspuns:

Orice raspund corect se puncteaza
Asa ca daca formula pe care ai scris-o era corecta si avea legatura cu exercitiul, sigur ca primesti o parte din punctaj
Poti sa vezi baremul daca vrei sa stii exact cate puncte vei primi

| Roxx_Roxy_1999 explică (pentru Sivi):

Multumesc frumos ❤

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, se puncteaza formula cu 1 sau 2 puncte si demersul pana unde a intervenit greseala de nu ti-a dat.