| Maria_Anna_1987 a întrebat:

Vreau si eu sa citesc niste carti si am ramas in pana de idei sad Ce alte carti mai stiti, gen cele de John Green sau Fluturi de Irina Binder? Mercii :* Dau funda ^^

6 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Eu îți recomand și „Darul lui Jonas" de Lois Lowry, chiar dacă nu seamănă cu cărțile dorite de tine.
Este posibil să îți placă.

| frostxtq a răspuns:

Buna, sunt multe carti care merita citite si merita pastrate in biblioteca. Iti voi face o mica lista cu cateva din cartile mele favorite. Le recomand cu caldura oricarui cititor dornic sa-si imbogateasca vocabularul si sa-si lase imaginatia sa zboare.

1. Singur pe lume - Hector Malot
2. Mizerabilii - Victor Hugo (este o carte mai grea, in 3 volume, insa merita citita si inteleasa)
3. Invitatie la vals - Mihail Drumes
4. Unsprezece Mminute - Paulo Coelho
5. Adulter - Paulo Coelho
6. Jurnalul unui mag - Paulo Coelho
7. Rosu si Negru - Stendhal
8. Foxfire. Confesiunile unei gasti de fete - Joyce Carol Oates
9. Cele cinci limbaje ale iubirii - Garry Chapman
10. The Shining - Stephen King (este captivanta, o capodopera daca stii sa apreciezi o carte buna, foarte bine scrisa, insa este putin sumbra)

Sper ca ti-am fost de ajutor! happy

| Admunssen a răspuns:

Sadoveanu, Vlahuta, Preda, Dumas... Milioaneeeeeeeeeeeee!

| xCatastrophe a răspuns:

Iti recomand cartea mea favorita: Lunetistul de Marin Malaicu-Hondrari
Sper sa-ti palaca, nu citesc foarte mult, dar asta mi-a placut.

| Sărmăluță a răspuns:

Arta conversației-Ileana Vulpescu
Pe culmile disperării-Emil Cioran
Viața pe un peron-Octavian Paler

| FrozenFire a răspuns:

Jurnalul unui adolescent timid de Stephen Chbosky.