| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU. Vreau sa citesc o carte, una buna. Am citit recent "Cautand-o pe Alaska" si "Cele 13 motive", care sunt superbe si pe placul meu. Imi puteti recomanda niste carti care v-au placut in mod deosebit in genul acestora 2 mentionate? ( CARTI PE PLACUL ADOLESCENTILOR )

PS: Ma gandeam sa citesc " Nunta in cer " de Mircea Eliade, dar nu stiu daca merita sa ma apuc de ea. Ce ziceti?

2 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Am citit-o acum cateva zile. E pur si simplu geniala. Ai foooooarte multe de invatat din ea.

| dalina1999 a răspuns:

Morometii de Marin Preda dar e buna si aceasta happywinking *: