| emmaemilia a întrebat:

Hey, am inceput sa scriu o poveste pe wattpad
daca vreti sa o cititi o gasiti aici www.wattpad.com/story/40503738-o-noua-viata
astept pareri :* :* :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara suparare, o sa iti dau cateva sfaturi. Abia am deschis link-ul si am gasit cateva nereguli laughing). Nu e abia ci abia ( asa e corect). Dupa punct, doua puncte, virgula se lasa spatiu, DUPA nu inainte. ( Ex: Ana are mere. Merele sunt bune. )
Sincer, dupa descriere ma tenteaza sa citesc cateva pagini, dar poate poti sa modifici greselile.

2 răspunsuri:
| LunaInTheWonderland a răspuns:

La descriere poti incerca sa mai schimbi, seamana cu descrierea tipica folosita de majoritatea oamenilor. De asemenea, dupa orice semn de punctuatie se lasa loc liber. Nu arata frumos inceputul primului capitol, nu incepi primul capitol cu descrierea. Inainte sa postezi, verifica tot ce ai scris de cel putin 3 ori. Ar trebui sa imi incerci sfaturile, sunt venite de la o fata care scrie povesti de ani de zile. Daca mai vrei ajutor scrie-mi pe privat.