| Anonim0032 a întrebat:

Hey! As vrea sa citesc Jurnalul Annei Frank si nu sunt sigura daca merita.Mi se pare interesanta pentru faptul ca prezinta vocea unei fete lipsite de libertate, dar nu stiu daca e atat de interesanta pe cat pare.Imi puteti da cateva pareri?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Este o carte excelenta! Prezinta ororile razboiului vazute prin ochii unui copil care nu poate intelege toata acea ura. Anna incearca sa-si explice, cu experienta unui copil de 14 ani, de ce niste oameni pot fi atat de inversunati impotriva altor oameni pe care nici nu-i cunosc si care nu le-au facut niciun rau.
Citeste cartea si, abia PE URMA, cauta sa vezi filmul.

2 răspunsuri:
| Volsvagan70 a răspuns:

Nu merita. Numai minciuni in el. Mai bine citesti altceva.

| IMadeYouReadThisMuahaha a răspuns:

Poti sa te uiti la film ca sa iti faci o idee ...si apoi daca ti se pare destul de interesant, poti citi si cartea. Dupa parerea mea merita.