| Cristinaaa4 a întrebat:

Hey,ce carti bune mi-ati recomanda?

12 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Elfriede Jelinek- Amantele, Pianista, Exclusii
Sofi Oksanen - Ziua cand au disparut porumbeii
F.M. Dostoievski - Crima si Pedeapsa, Jucatorul, Demonii, Amintiri din casa mortilor, Subterana
Cezar Petrescu- Intunecare, Oras patriarhal, Calea Victoriei, Carlton
Charles Bukowski - Factotum
Frans Eemil Sillanpää - Silja sau O soarta zbuciomata
Gabriel Garcia Marquez- Ochi de caine albastru.
Franz Kafka - Procesul, Castelul
Albert Camus - Strainul

| blueangel99 a răspuns:

Iti recomand de Isaac Asimov - Curentii spatiului si de Agatha Christie - O supradoza de moarte. Mie mi s-au parut foarte interesante, avand in vedere ca sunt foarte atrasa de science fiction si romane politiste.

| Cameliapantiru a răspuns:

''Contele de Monte-Cristo''-Alexandre Dumas
''Manastirea din Parma''-Stendhal
''Notre-dame de Paris''-Victor Hugo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

~ Fluturi
~ De veghe în lanul de secară
~ Jocurile foamei
~ Pulbere de stele
~ Alchimistul
~ Luminile Nordului
~ Codul lui Da Vinci
~ Oraşul borcanelor
~ Fablehaven
~ Harry Potter

| NAdrian a răspuns:

Buna Cristina,
Nancy Van Pelt - ''Iubeste inteligent'', se mai numeste si ''secretele curteniei''.
O gasesti pe scribd.
Zi faina big grin.

| sweetale12 a răspuns:

Eu momentan citesc: The fault in our stars de John Green. Mi-a plăcut enorm de mult filmul şi cartea mi se pare foarte bună. O duminică plăcută!

| Lorenuta2000 a răspuns:

Fluturi si Chopin e tristă si totusi draguta. Mai e o carte cam de copii dar captivantă Povestea fara sfârsit e foarte lungă dar merita citita mai ales daca iti plac cartile SF. Ciresarii, La Medeleni, Titanic vals, Avarul de Moliere. Daca iti plac cartile gen benzi desenate incearva seria Insemnarile unei pustoaice sau cartea Cum sa faci sa faci sa nu citesti laughing.

| Lorenuta2000 a răspuns:

Ups, am uitat de faimoasa Jane Eyre de Charlotte Bronte.

| Mihalache_Bogdan_Petru_1970 a răspuns:

Eu ti-as recomanda percy jackson si olimpienii:Hotul fulgerului, Toate panzele sus de Radu Tudoran sau Winnetou de Karl May. sunt niste carti extraordinare pentru vacanta de vara. O sa-ti placa! Succes!

| Anndreeacatalinna a răspuns:

Invitatia la vals
maitrey
alchimistul
privilegiul- zoey dean
enigma otiliei
cafca pe malul marii
fata de hartie
coliba unchiului tom
romeo si julieta
desertu.i pentru totdeauna
exuvii

| MadyBotnari a răspuns:

"Invingatorul e intotdeauna singur" de Paulo Coelho

| Alexiss22 a răspuns:

Instrumente Mortale (4 carti aparute si in Romania) de Cassandra Clare
Dispozitive Infernale (2 carti aparute si in Romania) de Cassandra Clare
Legaminte (2 carti aparute si in Romania) de Ally Condie
Micutele mincinoase (4 carti aparute si in Romania) de Sara Shepard
Hotul de carti de Markus Zusak
Cautand-o pe Alaska de John Green