| genifar45 a întrebat:

Hey! Credeți ca Mizerabilii de Victor Hugo este o carte buna? As vrea sa o citesc dar am ajuns pe la capitolul 3 și nu se întâmplă mai nimic interesant ...ar trebui sa o continui? Funda happy

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Este una din cele mai bune cărți care s-au scris vreodată. Trebuie să ai insă un anumit grad de maturitate, să fi început să îndrăgești istoria, filosofia (măcar puțin), să vrei să înțelegi de ce unii oameni se comportă așa cum se comportă, dacă societatea în general este dreaptă ori nedreaptă...lucruri de felul ăsta. Poți să sari anumite porțiuni, unde descrierile sunt prea lungi, în caz că nu stai prea bine la capitolul răbdare.

| StefanKogut a răspuns:

Este o carte foarte buna pe care ar trebui sa o citeasca orice persoana. Continua s-o citesti caci nu te va dezamagi!