| Daniela1V14 a întrebat:

Hey! Cum vi se pare limba engleza?
Ps:vreau pareri amuzante
Am nevoie de raspunsurile voastre pentru un proiect!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O limba frumoasa, care a imprumutat cuvinte frumoase din limba germanica si din limba latina, avand un vocabular germano-latin si o pronuntie poate mai dificila dar cu cuvinte frumoase, limba find muzicala, eu unu am invatat-o din filme atat

| Betty12345678 a răspuns:

Cea mai utilizata limba internationala.Mie mi s-a parut usor de invatat si de inteles.

| SyraMadeily a răspuns:

Nu imi pot imagina cum am putut trai atata timp fara sa o cunosclaughing serios, e folositoare in atatea domenii, baza de date in limba romana a motoarelor de cautare este fooooarte limitata, de fiecare data cand caut ceva pe Google si nu gasesc, sunt sigura ca in limba engleza o sa gasesc. Daca nu gasesc un film cu subtitrare, nu mai e asa o problema ca pe vremuri happy