| KrazZzyXoX a întrebat:

Hey! De curand am citit cartea Tinuturile joase de Herta Muller si vreau sa aflu parerea voastra desprea aceasta carte. Stiu ca a luat premiul Nobel, dar mie mi s-a parut o porcarie...ori n-am inteles-o eu prea bine.

Răspuns Câştigător
| Vivianna19 a răspuns:

Ai dreptate este o mare porcarie, pe mine m-a plictisit ingrozitor cand am citit-o. De fapt toate cartile ei sunt plictisitoare. Nu stiu care a fost smintitul de i-a acordat premiul Nobel pentru asemenea creatii?

4 răspunsuri:
| Robin0744 a răspuns:

Desigur, nu ați înțeles, pentru că nu ați trăit în comunism și nu aveți destulă imaginație pentru asta, ceea ce e oarecum normal.

| PangeeaRogvaiv a răspuns (pentru Robin0744):

Serios? eu am trait in comunism, ai grija cum vorbesti amice ca nu sunt o pustoaica de 12 ani! Citeste tu aberatiile Hertei Muller care numai scriitoare nu este. Multi au criticat-o dupa premiul Nobel si nici macar romanca pur sange nu este.
O zi buna!

| KrazZzyXoX explică (pentru Robin0744):

Pana la urma, nemtii i-au dat premiul, nu romanii. Nu am idee cum ar arata cartea asta tradusa in germana laughing in orice caz, fara expresiile astea "pur romanesti".

| Vivianna19 a răspuns:

Salut!
De ceva timp caut această carte să o cumpăr.
Dacă tot nu ți-a plăcut cartea, nu ai fi interesat/ă să o vinzi? big grin