| larisa010 a întrebat:

Hey...eu sunt la liceu in clasa a9-a la profilul filologie bilingv-franceza. Ce lecturi voi face? Funda happy

Răspuns Câştigător
| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Cele obligatorii pentru toate clasele de-a 9, indiferent de profil, deci, in general, profesorii aleg lecturile, dar sunt cateva obligatorii-enigma otiliei, mara, romeo si julieta, morometii, padurea spanzuratilor....succea intr-a noua, bobocel!

4 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Profesorii vor alege lecturile.

| Lword a răspuns:

In clasa a 9-a lecturile obligatorii nu sunt chiar atat de importante deoarece incepi cu lectura pentru bac doar din clasa a 10-a. De aceea profesorul de romana poate opta pentru o lista personalizata de el.

| VannyFeiereisz a răspuns (pentru Lword):

Nu este adevarat. Inca din clasa a 9a lecturile sunt pentru Bac, de exemplu Mara de Ioan Slavici happy