| Ionutza2012 a întrebat:

Hey... O intrebare celor ce au citit triologia "jocul lui ender" de Orson Scott Card: Ce parere aveti despre primele doua carti, "jocul lui ender" si "vorbitor in numele mortilor"? Ce-mi puteti spune despre "xenocid", a treia carte, pe care nu am apucat inca sa o citesc?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toate sunt romane SF foarte bune. Mie mi-au placut toate trei si exista si o a patra tradusa in romana, respectiv Copiii mintii.
De altfel, tot din Saga lui Ender mai fac parte si alte carti, nu stiu sa fi fost traduse inca la noi, respectiv First Meetings, A War of Gifts: An Ender Story si Ender in Exile.
Legatura cu Saga lui Ender mai are si un roman din Saga umbrelor, respectiv Umbra lui Ender.

| Ionutza2012 explică (pentru Ioandelasal):

De unde ai facut rost de ele?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ionutza2012):

Primele 4 le-am cumparat, atunci cand au aparut prima data la noi si Umbra lui Ender am primit-o de la o cunostinta pe e-book.