| Adrienutza_3542 a întrebat:

Hey salutare tuturor..am o intrebare pentru cei ce au citit cartea,, Copiii capitanului Grant" de Jules Verne..intrebarea este daca merita sa o citesc sau nu? Daca nu, ce alte carti va place de a lui Jules Verne?
Dau funda)
Sorry de categorie

Răspuns Câştigător
| AndreyTPU a răspuns:

Salut! Da merita sa o citesti, e o poveste super frumoasa si chiar merita citita.
Alte carti fascinante de a le lui Jules Verne:O calatorie spre centrul pamanutului(impresionant), Inconjurul lumii in 80 de zile, s.a. Jules Verne a fost un bun scriitor. Ti-as mai recomanda si cartea "Singur pe lume" de Hector Malot, are in jur de 510 pagini, dar merita e cea mai buna carte pe care am citit-o eu.O zi buna!

4 răspunsuri:
| Eus3b1u995 a răspuns:

Scuzele sunt de prisos in acest caz, categorie gresita ti-o mut acum.

| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Pai, eu, am adorat doi ani de vacanta, cred ca e una din cartile mele preferate de juules verne, apoi 20.000 d eleghe sub mari, si asta e interesant, sau, orice de karl may-comoara din lacul de argint si in anzii cordilieri sunt preferatele mele, si agatha cristie e interesanta...crima in orient expres, poate...

| サクラ a răspuns:

Buna,este minunata acesta carte.Am citit-o acum 4-5, este ideala pentru cei carora le plac cartile de aventura pe mare.Are o poveste interesanta, este cartea mea preferata de J.Verne.Alte carti ti-as recomanda:5 saptamani in balon si o calatorie spre centrul pamantului.

| Metalbrain a răspuns:

Este o carte care merita citita, la fel ca mai toate cartile lui Jules Vernewinking