| Ionelauser a întrebat:

Hey, sunt incepatoare de carti happy
am 12 ani happy tongue
Si as vrea sa imi recomandati niste carti ieftine si frumoase
gen. de actiune, mister cu crime happy
Imi plac la nebunie
Vreau carti pe care le-ati citit si voi happy
P.S. Nu vreau sa imi recomandati carti gen : Amintiri din copilarie sau ceva de genul ca nu imi plac laughing

10 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Rodica Osog Brasoveanu. Toate sunt bune, sunt o lectura usoara si ceea ce vrei (politiste, actiune, mister).

| Cameliapantiru a răspuns:

Mie "Amintiri din copilarie'' mi se pare o carte geniala, am citit-o de peste 10 ori si in copilarie, si in adolescenta si la maturitate si de fiecare data am mai descoperit ceva nou, ceva interesant, ceva ce la lectura anterioara imi scapase.
Insa, pana la urma, gusturile nu se discuta!
Ti-as recomanda toate romanele Agathei Christie, sunt carti politiste extraordinare, le vei citi cu sufletul la gura.
Sau seria "Sherlock Holmes"-Arthur Conan-Doyle si, bineinteles, genialul, captivantul roman al lui Gaston Leroux, "Misterul camerei galbene''.
Lectura placuta orice ai alege si o seara faina iti doresc!

| Sadic a răspuns:

Cireşarii

| luce20022 a răspuns:

Buna
Si eu am 12 ani si sunt practic dependenta de carti big grin
Iti recomand
Hunger games
Micutele mincinoase
Divergent
Insurgent
Experiment
Daca mai ai nevoie de sugestii te ajut cu placere happy

| Cleooo123 a răspuns:

Si mie imi plac cartile de acest gen. Iti recomand:
De mister:
-LEMONY SNICKET-cand ai vazut-o ultima data?
De comedie:
-Insemnarile unei pustoaice
-Ghidul nesimtitului
Cam atat sper ca te-am ajutat.

| Cleooo123 a răspuns:

Si mie imi plac cartile de acest gen. Iti recomand:
De comedie:
-insemnarile unei pustoaice
-ghidul nesimtitului
De mister:
-LEMONEY SNACKET-cand ai vazut-o ultima data?
Sper ca te-am ajutat.

| RazvanRazvan132 a răspuns:

Http://lolfreerp.com/ - Free riot points! Check out this page with free RP codes :) Only three steps in 5 mins and you will get your code free! VISIT, DOWNLOAD AND ENJOY BETTER GAME!

| Laladuse a răspuns:

Gossip girl
Pretty little liars
Miss pelegrin

| Walker16 a răspuns:

Ai putea încerca Jurnalul unui puști.
Dar daca ti se pare prea copilăresc îți sugerez " Sanatoriul Lyle - Kelley Armstrong "
Iar astea doua au si ecranizare ( povestea diferă ) : " The vampires diaries ", " Academia Vampirilor "

Din " literatura adolescentina" acestea mi-au plăcut cel mai mult happy

P.s. Daca vrei cărți bune si ieftine îți sugerez sa cauți la biblioteca

| Ionelauser explică (pentru Walker16):

La ieftine m-am referit sa fie pretul de genul : 20, 30, 40, 50 de lei. laughing