| SabinaQueen a întrebat:

Am 12 ani si as vrea sa citesc niste carti! Cam ce carti mi-ati recomanda?( nu vreau ceva fictive, despre vampiri, varcolaci sau nu mai stiu ce)

4 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

"Cismigiu&comp.'', "Buna dimineata, baieti!''-Grigore Bajenaru
"Toate panzele sus!"-Radu Tudoran
"Robinson Crusoe''-Daniel defoe
"Calatoriile lui Gulliver''-Johnathan Swift
"Calatoria subpaminteana a lui Niels Klim''-Ludvig Holberg
"Colt-Alb'', "Chemarea strabunilor''-Jack London
"Legendele Olimpului''-Al. Mitru
"Micul print''-Antoine de Saint-Exupury
"Copilaria''-Maxim Gorki
"Imparatul mustelor''-William Golding
"Micul print'', "Aventurile lui Tom Sawyer'', "Aventurile lui Huckleberry Finn''-Mark Twain
"Aventurile lui OLiver Twist''-Charles Dickens
"Heidi, fetita muntilor''-Johanna Spiry
"Doi ani de vacanta'', "Capitan la cincisprezece ani'', "Ocolul pamantului in optzeci de zile''-Jules Verne
"Ciresarii''-Constantin Chirita

| Iuliancik77 a răspuns:

Aventurile lui sherlok homse
o aventura americana
funda?

| Denisagh a răspuns:

Piramida rosie de Rick Riordan sau Aventurile lui Percy Jackson- Bătălia din labirint de acelasi scriitor

| SabinaQueen explică (pentru Denisagh):

Piramida rosie am citit-o