| noisolpXekuNemertXe a întrebat:

Aș vrea să dau comandă de o carte, "Elon Musk - Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future". Acum vine întrebarea, ar trebui să iau varianta în engleză sau cea în română (înțelegerea limbii nu ar fi o problemă). Adică lucrarea e probabil în stilul științific, deci în teorie nu ar trebui să se piardă prea multe idei prin metafore și alte cele, ca în cazul unei lucrari beletristice. Oricum, problema vine că varianta în engleză e mult mai scumpă decât cea în română. Cum mi-ați sugera să fac?

3 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Cumpara varianta in romana. Daca dupa lectura simti ca ceva nu se leaga sau este explicat intr-un mod incomplet sau ambiguu, cumpara si varianta in engleza. Desi lucrarile stiintifice nu ar trebui sa puna probleme de genul asta!

| noisolpXekuNemertXe explică (pentru JackR):

Ok, o să țin cont! Merci!

| JackR a răspuns (pentru noisolpXekuNemertXe):

Cu placere! Lectura placuta!