| alexutale a întrebat:

de curgând am terminat primul meu roman. După o lunga discuție cu părinții mei am decis sa îl trimit unui editor care s-a dovedit profund impresionat de conținutul lucrării. Am mers așadar pe varianta publicării pana când în urma unor discuții am aflat ca este nevoie de o sumă în valoare de 1339 lei pentru finanțarea primelor 100 de exemplare ceea ce mă făcut sa dau înapoi. Știți cumva vreo editura dispusă sa publice carti pe gratis și dacă da o adresa de contact.

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

1339 lei pentru 100 de exemplare e foarte puțin.
Nu găsești editor care să tipărească lucrări ( în speță un roman) gratis pentru debutanți.
Arta cere sacrificii, maestre!

| mateia a răspuns:

Uite aici o platforma de carti online care are si o componenta de selfpublishing ("Ești un autor încă nepublicat, nu ai nici un blog, nu ești cunoscut, dar ai scris o carte excelentă? Pe Digital First te pot descoperi primii tăi cititori". E nou lansata in Romania si are si o editura in spate. Poti publica in format electronic, ebook si daca se vinde, editura ti-l publica fara bani.
uite linkul www.streamland.ro si despre ce te intereseaza pe tine trebuie sa cauti la Digital first