| Gabriella005 a întrebat:

Deci, am 12 ani, termin clasa a 5a, si ma gândesc sa-mi fructific in vreun fel vacanta de vara! Sint genul de om productiv, căruia nu -i place sa piardă timpul. Mai pe larg, anul acesta a fost un an greu, dar frumos! Am participat la Olimpiada de limba romana, etapa nationala, concursuri de geografie, etapa judeteana, concurs la biologie, etapa judeteana, dar pasiunea mea va rămâne limba romana, la care nu prea am concurente in scoala. happy happy happy happy Ma gândesc ca la vara sa realizez câteva proiecte culturale, deci, cum ar fi un blog despre orice. Apoi urmeaza o carte in plan si muuulta, muuulta munca suplimentară, muuuuulte carti; mai ales ca anul acesta închei clasa a 5a cu media 10! :* Alte idei pe care le aveți in plan? Aștept!winking App.: iubesc sa citesc, iubesc literatura, tot ce tine de lingvistica!

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se vede! Esti unul dintre putinii de aici care scrie corect. Succes! Sfaturi nu-ti dau ca te cunosti mai bine ca mine si cred ca stii ce vrei.

| Gabriella005 explică (pentru Salontanul):

Ma flatezi! happy Cred ca o sa-mi urmez visul vara asta. happy Mai exact, visele... Muzica ar fi o opțiune buna, pe langa activitățile culturale pe care le am in plan!

| Gabriella005 explică (pentru Salontanul):

Si da, din greșeala am scris "sunt" in loc de "sunt".

| Salontanul a răspuns (pentru Gabriella005):

Nu te flatez ca n-am nici un interes. Nu te cunosc si este normal ca tu sa stii mai bine ce ai de facut. Vezi? Eu nu stiam de muzica!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Scuze! Apoi am vazut ca esti fata.

| Adry05 a răspuns:

Incepe o noua limba straina sau ocupa-te de o alta materie care iti place sau una la care nu te pricepi suficient de bine.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Bine, inveti la romana, citesti, dar acorda-le importanta si matematicii (iti va dezvolta gandirea), informaticii, ca-i de viitor, dar si limbilor straine, care te vor scoate din tara.

Răspuns utilizator avertizat