| Bota_Alexandra_2000 a întrebat:

Îmi puteți recomanda cele mai interesante cărti pe care să le pot citi? big grin

6 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Ce gen?

| GiorgiAlexandra a răspuns:

Bună happy mie mi-a plăcut foarte mult "Băiatul cu pijamale în dungi". O carte despre lagărele naziste

| Pufuleatza001 a răspuns:

Zece negri mititei
Singur pe lume
Jocurile foamei
Seria Casa noptii de P.C. Cast, Kristian Cast, sunt mai multe volume.
Jurnalele Vampirilor. Rachel Caine
Casa de sticlă, Rachel Caine
Balul fetelor moarte, Gary Paulsen
Toporişca, Rachel Caine
Sărutul morții, Cassandra Clare
Orașul Îngerilor Căzuți, James Dashner
Încercările Focului, Sara Sheperd Micutele mincinoasa vol 1, 2, 3, Sara Sheperd Două adevăruri și o minciună. Jocul minciunii vol 1, 2, 3. Liz Braswell Cele nouă vieți ale lui Chloe King
Funda?

| anonimg a răspuns (pentru anonimg):

Sunt si in romana; iar in susul paginii la ebooks le poti descarca in orice format doresti.

| YouAreWhatYouRead a răspuns:

O să îți recomand câteva cărți care mi-au plăcut mie: "Fluturi" - Irina Binder (mi-a plăcut la nebunie), "Alchimistul" - Paulo Coelho", "Numele aceste cărți este secret", "Viața lui Pi" - Yann Martel (deși poate că pare plictisitoare, când o să o termini, o să vrei să o recitești) și cărțile de Mircea Eliade sunt frumoase: "Maitreyi", "Nuntă în cer", "Domnișoara Christina". Poți să citești și "Oscar și tanti Roz" - Eric Emmanuel Schmitt - e o poveste uimitoare, care te învață să prețuiești ceea ce ai, mai ales sănătatea și are aproximativ 80 de pagini, deci o poți citi foarte repede. Recent am mai citit și "Zbor frânt" - Chrystal Chan; am citit-o într-o singură seară, pentru că pur și simplu nu am putut să o las jos. Sunt multe cărți frumoase, dar acum depinde și de gusturile fiecăruia. Sper că te-am ajutat. big grin