| M978 a întrebat:

Imi puteti recomanda niste carti SF care chiar merita citite?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt multe carti SF foarte bune si multi scriitori la fel.
Iti recomand cartile scrise de Frank Herbert (in special seria Dune), Isaac Asimov (in special seria Fundatiei), Orson Scott Card (seria Saga lui Ender), Arthur C. Clarke si sunt multi altii.
Titlurile fiecaruia le afli pe ro.wikipedia.org, cautand cu scriitorul respectiv.
De asemenea, tot pe ro.wikipedia.org gasesti o lista cu scriitori de SF, aici:
https://ro.wikipedia.org/......stic%C4%83

| otaku4life a răspuns:

O bucla in timp, seria herry potter, percy jackson si olimpienii( nu pot sa zic sigur ca e SF )