| Roby669 a întrebat:

Niste carti in limba engleza, usor de inteles? Adica, sa nu fie ca cele ale lui Dickens. Ceva mai normal, cu un limbaj mai apropiat de zilele noastre. Un site de unde le pot cumpara se poate? happy

4 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Citeşte cărţi de pe www.wattpad.com, varianta în engleză a site-ului. Pe mine m-au ajutat foarte mult, am învăţat să mă exprim cu mai multă uşurinţă în engleză.
Preferabil ar fi ca la început să citeşti povestiri, apoi treci la poezii. Poeziile de calitate de acolo sunt foarte complexe, au multe neologisme.
Spor la citit! :)

| OctaLoL a răspuns:

Diary of a whimpy kid varianta in engleza.Le poti gasi oriunde pe net.