| sontzy a întrebat:

Hey tpu...stiti cumva o carte...gen sa te faca sa iti urmezi cel mai mare vis, scrisa de o personalitate mare sau nu stiu. ceva care sa te determine, mersii! happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,din experienta mea,asteptand pareri de rau:
mi-am tatuat ceva,ce ma faci sa-mi aduc aminte cum am vrut mereu sa fiu ca om,cand ma uit la el.

iarasi,cand ascult un anumit gen de muzica,sau o melodie anume ma motivez

cand ma uit la un film motivational,evident,ma motivez.

Cand imi aduc aminte prin ce am trecut,prin ce trec altii, ce ar putea sa ma astepte, si ar putea sa mi se intample, ma motivez si mai tare.

asa sunt eu, sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paulo Coelho-Alchimistul

| EmmaDMX a răspuns:

Buna happy
"Flori pentru Algernon", de Daniel Keyes este cartea cea mai potrivita.winking