| Sophie02 a întrebat:

Trebuie sa incep sa citesc in engleza o carte si nu ma pot decide intre urmatoarele:
1.The perks of being a wallflower
2.Harry Potter
3. Looking for Alaska
4.The fault in our stars

Voi ce ati alege? big grin

Răspuns Câştigător
| KateMiddleton a răspuns:

Harry Potter, nu degeaba e atit de popular, cartea e usoara ca senes si poti ghici sensul unor cuvinte, deci iti va fi mai usor sa inveti limba!

9 răspunsuri:
| BencheaAdelin a răspuns:

Looking for Alaska te va fascina si vei vrea sa o citesti in continuare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai interesanta dintre toate! 1.The perks of being a wallflower!

| HellGirl666 a răspuns:

☮ The fault in our stars.

| MirkwoodLeviathan a răspuns:

Eu aş alege The Perks Of Being A Wallfolwer, având în vedere că am citit-o deja în română şi am văzut şi filmul şi îmi place la nebunie.

| MaliciousDeath a răspuns:

Le-am citit pe toate din lista in afara de seria Harry Potter.Chbosky si John Green au un stil de-a scrie asemanator(ador stilul lor)si sunt niste romane realiste.Chiar merita, mai ales daca esti adolescent.Si se citesc si foarte usor in engleza.

| thalyslly a răspuns:

Harry potter cartiile copilariei mele

| AirănMeidăn a răspuns:

The perks of being a wallflower-crede-ma, e o carte speciala si foarte usoara. Mie una nu mi-a venit sa cred cat de familiara mi se parea din primul moment cand am citit-o...
Desigur, si Looking for Alaska si The fault in our stars sunt la fel de frumoase! Eu ti le-as recomanda din toata inima.
Eh, Harry Potter...nu e nimic special. Cel putin nu mi se pare.Nu e o carte care mi-a ramas in inima.

| sabinamaria656 a răspuns:

The Fault in Our Stars cu siguranta! este o carte geniala din care poti invata multe lucruri.Eu tocmai am terminat-o de citit si am plans nonstop la ea... oamenii sunt innebuniti dupa cartea asta pentru ca are ca baza o fata cu cancer care nu moare si sunt extrem de multe ''quote-uri'' in ea din care poti deduce multe.Eu personal iubesc cartea asta si va ramane mereu cartea mea preferata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sabinamaria656):

De acord! happy