| Popescu_Iuliana_2001 a întrebat:

Hey TPU!
Vreau sa incep sa citesc carti in engleza, dar nu am nici o idee cu ce carte sa incep. am nevoie de carti mai usoare pentru adolescenti, cat mai fantesy. Nu ma refer la cartile de gramatica.
Aveti voi vreo parere?
mersi!

7 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Twilight
Hamlet
Macbeth
Romeo and juliet

cauta si alte carti prin lista asta daca vrei
www.jurnalbizar.wordpress.com/2015/03/22/carti-de-citit-intr-o-viata/

| Teardrop a răspuns (pentru wolder):

Twilight şi Hamlet una lângă alta. Am trăit s-o văd şi pe asta!

| wolder a răspuns (pentru Teardrop):

Sunt ambele carti, daca nu iti plac, nu e problema mea, gusturile nu se discuta!

| YesorNo a răspuns:

Poti citi in engleza Harry Potter. Sunt usoare, le intelegi foarte repede.

| ioanacristina666 a răspuns:

Incearca: Harry Potter,The vampire diaries, Twillight, carti de John Green, Nicholas Sparks.Du-te in librarii si uite-te la ele si alege un roman dragut, pentru adolescenti care iti place sau cauta pe net.

| SweetWitch a răspuns:

Încearcă pe Wattpad, de obicei acolo scriu adolescenți și îți e mai ușor să înțelegi!
https://www.wattpad.com/
Îți setezi limba pe engleză și cauți! Ai ce categorii vrei, sper că te-am ajutat!

| Ene_Eliza_1989 a răspuns:

Eu una am citit Hunger Games 1, 2&3 si altele.
Poti intra pe site-ul https://www.gutenberg.org/wiki/Main_Page pentru a putea gasi carti interesante in engleza.