| Ionicka a întrebat:

Hey TPU
Vreau sa incept o carte si nu stiu cu care sa incep:-Patul lui Procust (Camil Petrescu)
-Alchimistul (Paulo Coelho)
-Moara cu noroc (Ioan Slavici)
-Istoria celor 13 ( Honore de Balzac)
Care va place mai mult?
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Cuniska a răspuns:

Desigur ca Alchimistul

7 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Hey! Iti recomand, din aceasta lista, "Patul lui Procust''(Camil Petrescu)-unul dintre cele mai bine scrise romane ale literaturii romane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alchimistul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti propun alta: Crima si pedeapsa de Dostoievski

http://fordamonsalvatorelovers.wordpress.com/......stoievski/

| wolder a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu recomand aceasta carte, chiar daca din pacate nu am terminat-o din lipsa de timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa il inlocuiesti pe petrescu cu osamu dazai pe slavici cu bernanos/mauriac, pe balzac cu musil?

Răspuns utilizator avertizat
| MozZatY a răspuns:

Alchimistul (Paulo Coelho)