| Andree7542908432 a întrebat:

Heyy happy vreau sa scriu multe texte despre un melc happy gen aventurile lui și am nevoie de ajutor. Va rog scrieți minim 1 idee de subiect/capitol pentru texte, că na, îmi place sa scriu și chiar m-aș bucura dacă ați scrie ceva idei laughing

6 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Daca nu esti in stare sa vii singur cu ideile pentru ceea ce vrei sa scrii, poate ca scrisul nu este ocupatia potrivita pentru tine...

| Andree7542908432 explică (pentru johnnny123):

Gen eu am scris deja 11 capitole despre el, dar nu mai am idei pentru următoarele capitole, dar inca nu vr sa sfârșesc happy

| johnnny123 a răspuns (pentru Andree7542908432):

11 capitole despre un melc sunt destule. Poti sa te opresti.

Răspuns utilizator avertizat
| HelpingHands a răspuns:

Poți să compari melcul cu o persoană din viața ta și să transformi tot ce i s-a întâmplat lui printr-o metaforă. De exemplu, dacă eu nu îmi găsesc de serviciu și n-am bani să plătesc întreținerea poți să spui o poveste în care melcul este înștiințat că trebuie să plătească taxă pe locuința sa și că este rugat să-și găsească de muncă ca să nu îi ia casa instituțiile naturii. Sau dacă nu am prietenă și am îmbătrânit și am avut câteva relații înainte, dar mi-e greu să îmi fac o altă relație poți să spui că melcul a plecat din locul în care trăia, grădina blocului, unde avusese mai multe relații cu diverse femele și apoi s-a trezit într-o altă grădină unde nu întâlnea femele de vârsta lui, etc. Fă din viața ta, viața melcului tău!