| AdeSkumpa a întrebat:

Imi dati va rog exemple de carti de istorie(Orientul Antic)

4 răspunsuri:
| walmie6 a răspuns:

Uite un subiect interesant pe care iti recomand sa il cauti despre Sun Yat-Sen:
http://spartacus-titanul.blogspot.fi/......lupta.html

| Matei_Ramy_1991 a răspuns:

D. Tudor, Femei vestite din lumea antică, Ed. Ştiinţifică, Bucureşti, 1972
Lalaouette, Claire-Civilizatia Egiptului Antic, vol I, Editura Meridiane. Bucuresti, 1987
Lalaouette,Claire-Civilizatia Egiptului Antic, Vol II, Editura Meridiane, Bucuresti, 1987
Fagan M., Brian -Cele saptezeci de mari mistere ale lumii antice, editura Rao, Bucuresti, 2008
Ceram, C.W-Zei, morminte, carturari. Editura Stiintifica. 1968

| Macaru_Vadim_1994 a răspuns:

Itoria culturii si Civilizatiei
autor:Ovodiu Drimba