| anonim_4396 a întrebat:

Imi plac foarte mult poeziile si m-am gandit sa creez una, dupa ce o cititi vreau sa imi ziceti daca sa continui cu poeziuile sau sa renunt
Caminul nostru
Caminul nostru sfant,
In el am calcat prima data
Era caminul nostru
Sarac, bogat, cum era el
Noi il iubeam de fel.

Oh, pșozele â cand eram mici
Ne-ncanta cu frumoasa privire
Iar atunci cand suntem tristi
Ne aduc fericire.

Va rog sa nu injurati, jigniti, etc. Vreau sa stiu daca sa continui sau nu cu poeziile (sa continui daca ma pricep si sa ma opresc daca n-are sens.)

PS:Nu am stiut ce categorie sa pun.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuzati unele greseli dar nu imi merge bine tastatura.

| pinkdimond a răspuns:

Suna foarte bine, continua cu asta, de asemenea, parerea mea e ca ar merge si niste comparatii:ferestrele ca, masa precum usa etc.Si eu scriu poezii daca vrei putem sa mai tinem legatura doi poeti lucreaza mai bine decat unul

| pufulescu a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa continui, scrisul este la fel ca orice arta, cere ani de zile de incercari pentru a obtine ceva frumos.

| crytical a răspuns:

Ce ar fi sa incepi sa compui versuri de melodii si pe viitor chiar sa iti faci un viitor din asta.

| AirănMeidăn a răspuns:

nu-mi place
kill urself

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Daca tie iti place, daca tu te simti bine sa-ti transpui sentimentele in versuri atunci continua! Nu cauta sa faci rime, cauta sa iti exprimi simtirile asa cum ti le dicteaza sufletul si mintea. Oricum, daca o sa scrii des o sa devii din ce in ce mai buna.

| Doub a răspuns:

Mie nu imi place, da' oricum, bafta.thinking

| KostaKhe a răspuns:

E penibil. Crede-mă. Mai citește ca să îți îmbogățești vocabularul.Versurile le pot asemăna cu cele folosite la melodiile comerciale. Adică poți să faci ceva pe ele.

| Sadic a răspuns:

Nu-mi place
E slăbuţ.