| 6684464 a întrebat:

Imi place literatura fantastica(sper ca ma exprim corect laughing ), insa as vrea sa citesc despre un personaj care este mai puternic decat oricare altul inca de la inceput. Nu despre unul care a fost calit in lupta, nu despre unul care isi antreneaza "puterea" de la nastere; ci despre unul care inca de la inceputul romanului nu are egal si slabiciune.

Chiar daca nu aveti idee de un astfel de roman imi puteti spune ce roman fantastic v-a placut cel mai mult(in afara de cele gen Harry Potter pe care le stie toata lumeahee hee ).

8 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Ideea mi se pare foarte tare, desi nu prea am inteles la ce gen literar te referi. Poti sa il scrii chiar tu, chiar daca nu o sa ajungi mare scriitor, dar te-ar dezvolta cred, si ar fi placut. E un personaj foarte puternic, care pare un om obisnuit. Si constata ca incep sa apara personaje mult mai slabe ca el, dar totusi avand anumite puteri. ''Ba, stai asa, ce-i cu astia?''

| aXy99 a răspuns:

Iti recomand un anime: One Punch Man

| 6684464 explică (pentru aXy99):

One-punch man si Mob psycho 100 au fost singurele chestii la care m-am uitat cu placere, restul sunt previzibile, iar daca nu sunt se intampla ceva trist/inutil/fara sens de asta Akame ga kill si Game of thrones le urasc.

| aXy99 a răspuns (pentru 6684464):

Eu am vazut doar cateva anime-uri, dar astea pe care le-am vazut mi-au placut. Iti recomand: Naruto/Boruto, Deathnote, Attack on titan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că nu distingi genul fantastic de beletristică.
Mie mi-au plăcut nuvelele lui Eliade.

| 6684464 explică (pentru anonim_4396):

"Cred că nu distingi genul fantastic de beletristică. " Da, probabil, dar de unde argumentul?hee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru 6684464):

Fiindcă ce ai descris tu nu sună a literatură fantastică. big grin

| mr009 a răspuns:

Caută basme românești. Unele sunt mai sf decât Harry Potter.;-)