| TommyHilfiger a întrebat:

Îmi poate da cineva de unde pot citi una dintre următoarele opere ale lui Shakespeare în română : King John,Edward III,Richard II,Henry IV, Part 1, Henry IV, Part 2, Henry V,Henry VI, Part 1, Henry VI, Part 2, Henry VI, Part 3, Richard III, Henry VIII? Primele rezultate ale căutării pe google îmi dau operele traduse prost, cel mai propabil cu google transalte şi nu se înţelege nimic.

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

De la orice bibliotecă.

| TommyHilfiger explică (pentru corolav):

Nu cred. am incercat cateva si deagaba.

| corolav a răspuns (pentru TommyHilfiger):

Imposibil! Ai căutat la mai multe biblioteci și nu ai găsit Shakespeare?
Mi se pare neverosimil, imposibil de crezut.
Caută atunci pe la anticariate sau pe la vînzători ambulanți de carte veche.
Altceva nu știu ce ți-aș putea spune.
Sănătate!