| Mariaahh a întrebat:

Imi poate explica cineva cum a la proba orala la limba romana? Ce trebuie sa fac acolo pas cu pas?

Răspuns Câştigător
| claudiu0044 a răspuns:

In primul rand, vor fi 2 evaluatori(prof.de la clasa si inca un prof.).vei intra cu inca 4-5 colegi in clasa(in functie de ordinea alfabetica). primul are timp de gandire 15 min, dupa care este examinat, apoi este examinat al 2 lea elev(fara pauze intre ei). evident, daca esti ultima dupa nume din grupa ta poti sa ai si 40 de min de gandire.in rest, poti consulta modele de subiecte de pe net uite exemplul oficial de anul acesta:http://www.romanialibera.ro/......_model.pdf

3 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Intrebarile vor fi: cum te numesti, ce cupa porti la sutien, masa aceasta e suficienta pentru ceva, iti place sa faci nudism, ai dolari. Practic orice intrebare v-ar pune comisia voi veti trece. E oral. Vei fi experimentata. Punct!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In sala de clasa vor fi doi profesori si 3 elevi. Vei primi o foaie alba de hartie si o foaie cu continutul cerintelor. Ai 10 minute sa-ti formulezi raspunsul si cinci sa raspunzi in fata profesorilor.
Bafta!