| McJo a întrebat:

Imi poate spune cinava daca cartile Nunta in cer si Maitreyi de Mircea Eliade sunt una si aceeasi carte? Raspuns rapid va rog happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunt aceleasi, sunt romane diferite.

5 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Nu sunt diferite
nunta in cer mie imi place mai mult
iar maitreiy e deosebita pentru ca mircea eliade povesteste despre o iubire, iar iubita lui scrie dragostea nu moare in care isi expune ea punctul de vedere

| bogdan72 a răspuns:

Nu, evident...

| Iamnotme a răspuns:

Nu, nu romane diferite! happy

| Snowfall a răspuns:

Nu, sunt romane diferite.

| dragutzairina a răspuns:

Buna.Nunta in cer si Maitreyi sunt doua romane complet diferite happy nici decum acceiasi carte. funditaaa? kiss big grin