| AdolfAndrei a întrebat:

Imi poate spune cineva care sunt locurile in care a mers Tudor Soimarul in calatoria lui din romanul "Neamul Soimarestilor" (localitatea, tara) va rog dau funda!

3 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

40. Ce este interzis pe TPU.ro?
Ne dorim ca TPU.ro să fie o agora, un spaţiu al exprimării libere, unde toţi membrii comunităţii noastre să se poată simţi în largul lor şi unde să poată interacţiona nestingheriti. Cu toate acestea, trebuie să ne amintim tot timpul că libertatea noastră este limitată de libertatea celorlalţi şi că, asemeni oricărui alt spaţiu public, TPU.ro are câteva reguli de conduită pe care trebuie să le respectăm cu toţii.
În linii mari, pretindem utilizatorilor noştri respectul reciproc, formularea clară a ideilor şi combaterea cu argumente a unei idei, nu desfiinţarea unui utilizator prin injurii.

Fiindcă aceste aspecte nu sunt mereu înţelese la fel de toată lumea, iată ce nu permitem noi pe TPU.ro:
- la nivelul postărilor, se consideră ca nepermis tot ce este pasibil de respingere;
- injuriile, limbajul obscen, agresiunea verbală şi ameninţările de orice fel;
- manifestări ale intoleranţei faţă de orice etnie şi faţă de opţiunile religioase, politice, sexuale etc. ale fiecăruia; instigarea la ură şi intoleranţa;
- spam/publicitate nesolicitată;
- rezolvarea de teme pentru acasă prin intermediul postărilor pe TPU;

| IuliaChirila14 a răspuns:

Evenimentele se petrec în:
Satul Soimaresti de pe malul Rautului (in Republica Moldova)
Murgeni(in Romania)
Podolia (regiune istorica din sud-vestul Ucrainei)
Super ca te-am anutat

| IuliaChirila14 a răspuns:

Funda?