| Anonimm144 a întrebat:

Îmi poate spune și mie cineva sensul secvenței " sa mai dau acum de bucluc la spartul târgului "?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi la sfarsit la rezolvari ca ai acolo sensurile secventelor.

| Anonimm144 explică (pentru anonim_4396):

Testul asta nu are rezolvare la sfârșit

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimm144):

Atunci da-ne si textul ca altfel nu ne dam seama. Ne trebuie contextul.

| AnaMARIA888 a răspuns:

Fara context e mai greu de dedus, insa poate te ajuta analiza asta.
targul se poate considera eveniment, actiune. spartul targului, este sfarsitul targului/ evenimentului/ actiunii. Sa dai de bucluc inseamna sa dai peste o probleme, sa se intample ceva rau. ex: am dansat toata seara si mi s-a rupt tocul exact cand se termina petrecerea.